Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020

ul. Centralna 93
44-323 Połomia

+48 32 475 29 41
psmszana@ak.net.pl

Funkcje poczty zostały wyłączone na tej stronie przez administratora.

Strona główna

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020
Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim przystąpiło do kolejnej edycji programu pod nazwą „Opieka wytchnieniowa” realizowanego w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Adresatami programu są dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, których członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę, wymagają wsparcia
w postaci doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki. Dzięki programowi opiekunowie będą mogli liczyć na przyznanie kilkunastu dni wypoczynku, a także
na możliwość skorzystania z usług specjalistycznych w tym psychologicznych.

Program jest realizowany w trzech formach:

-  świadczenie usług opiekuńczych w formie pobytu dziennego - może być realizowane

   tylko przez gminę,

-  świadczenie całodobowych usług opiekuńczych - może być realizowane tylko przez gminę,

- świadczenie  usług specjalistycznego poradnictwa (psychologicznego lub terapeutycznego) oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji/rehabilitacji/dietetyki - może być realizowany tylko przez powiat.

Powiat Wodzisławski przystąpił do realizacji trzeciej formy programu i na ten cel otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 22.624,00 zł.

Wytyczne w zakresie realizacji programu zamieszczone są w pliku poniżej.

- wytyczne w zakresie realizacji programu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim w ramach programu świadczyć będzie członkom rodzin lub opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz dorosłym osobom niepełnosprawnym ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub innym orzeczeniem równoważnym, usługi specjalistycznego poradnictwa psychologicznego lub terapeutycznego oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji, dietetyki.  

Nabór wniosków  do programu  „Opieka wytchnieniowa – edycja 2020”
prowadzony jest od 8 czerwca 2020 roku do 30 czerwca 2020 roku


Kompletne wnioski można składać w siedzibie PCPR w Wodzisławiu Śląskim, ul. Wałowa 30, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30 lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. (32) 455 14 30  wew. 38.

Wnioski oraz wytyczne do programu są udostępnione na stronie PCPR w Wodzisławiu Śl.