500plus

Wiara daje nam siły

Życie zaczyna mieć sens, wtedy gdy Ty Panie jesteś z nami

Więc przyjdź, przyjdź Panie Jezu na świat

Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas

By wierzyć w Twoją moc,

by wierzyć w jeszcze jedno Boże Narodzenie

W dniu 20 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnie z zaproszonymi gośćmi, osobami samotnymi, niepełnosprawnymi wraz z opiekunami. Był to wieczór piękny i wyjątkowy, czas wiary, nadziei i miłości, Wielkiej Radości jako jedna wielka rodzina, ponieważ jesteśmy rodziną – społecznością lokalną Gminy Mszana.

Ten wyjątkowy wieczór rozpoczęła Pani Mirela Ledwoń - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z pracownikami, która powitała wszystkich przybyłych gości. Następnie zapalono świece i przystąpiono do wspólnej modlitwy. Wysłuchaliśmy słów Ewangelii Świętego Łukasza przedstawionej przez pracownika tut. Ośrodka Rafała Bura. Następnie diakon Łukasz Budniok udzielił błogosławieństwa i nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem. Życzeniom, uściskom i słowom życzliwości nie było końca, co świadczy o tym jak bliscy są sobie mieszkańcy naszej gminy. Wójt Gminy Mszana w imieniu własnym oraz samorządu gminy i jednostek organizacyjnych złożył wszystkim życzenia. Uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Połomi zaprezentowali specjalnie przygotowane na tą okazję jasełka. Był też czas na zadumę i refleksję. Nie zabrakło również wspólnego, radosnego kolędowania. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali prezenty.

Czas Bożego Narodzenia niech odradza się w nas co dnia, by panowała radość, dobroć i miłość i zarażała nią innych. A święta niech upłyną w cudownej, błogosławionej, atmosferze rodziny, bliskich, znajomych. Nie zapomnijmy o sąsiedzie, babci, dziadku o osobach samotnych czy osobach starszych.

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy nam przez Cały Nowy Rok

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten wigilijny wieczór był tak wyjątkowy.

Dziękujemy:

- dk. Łukaszowi Budniok za błogosławieństwo i opłatek

- Wójtowi Gminy Mszana za kalendarze, za wkład pozwalający zakupić paczki dla uczestników spotkania

- Radnym Gminy Mszana za uczestnictwo i za przygotowanie słodkiego prezentu

- Dyrektorowi GOKiR za udostępnienie naczyń, nagłośnienia i wieli innych

- Członkom Koła Gospodyń Wiejskich w Połomi z Panią Marią Trojan na czele za niepowtarzalne, smaczne dania, które spożywaliśmy, za czas, za chęć niesienia pomocy potrzebującym w sposób bezinteresowny

- Paniom Kucharkom ZSP w Połomi, które pomagały i czuwały nad pracami w kuchni

- Pani Dyrektor ZSP w Połomi Pani Urszuli Wrońskiej, pracownikom, uczniom za współpracę w przygotowaniach, za udostępnienie sali i wszelką pomoc

- Dzieciom i młodzieży za przedstawienie i pomoc

- Władzom i pracownikom obsługi Urzędu Gminy Mszana za udostępnienie samochodu, przewozu paczek oraz wszelkie inne prace pomocowe.

Składamy serdeczne podziękowania dla darczyńców, dzięki ich produktom było możliwe przygotowanie smacznych dań na tegoroczne spotkanie opłatkowe:

- Pani Marii Polok za obranie i podarowanie ziemniaków z własnych upraw,

- Panu Tadeuszowi Klapuch- Piekarnia i Sklep Lewiatan Mszana,

- Panu Adamowi Bugiel – Kiosk Spożywczy Mszana,

- Panu Mariuszowi Marek – Sklep Mszana i Sklep SIWA Połomia,

- Pani Iwonie Rduch – Sklep wielobranżowy Połomia,

- Państwu Bernadecie i Romanowi Tatarczyk,

- Państwu Weronice i Andrzejowi Baran,

- Pani Annie Kłosok – firma SMAKOSZ Połomia,

- Pani Grażynie Gardian – Sklep Wielobranżowy Mszana,

- Panu Piotrowi Soroka – Sklep Groszek Połomia

- Pani Aleksandrze Getler – Sklep Spożywczy Gogołowa,

- Panu Jerzemu Zaremba – Piekarnia Gogołowa,

- Panu Mirosławowi Kozielski – Piekarnia Gogołowa.

<< Marzec 2019 >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N