Get Adobe Flash player

500plus

„Nic nie dane jest na zawsze pokochajmy to co dzisiaj jest” ta sentencja przyświecała nam podczas tegorocznego spotkania opłatkowego dla osób niepełnosprawnych i samotnych.

W tym roku wieczerze wigilijną spożyliśmy w Szkole Podstawowej w Mszanie wspólnie z zaproszonymi gośćmi, a także dziećmi i młodzieżą szkolną. Był to wieczór piękny i wyjątkowy dla wszystkich. Przeżyliśmy go wspólnie jak prawdziwą, rodzinną wigilię, ponieważ społeczność lokalna Gminy Mszana to jedna wielka rodzina. Ten wyjątkowy wieczór rozpoczęła Pani Mirela Ledwoń - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, która powitała wszystkich przybyłych gości. Następnie zapalono świece i przystąpiono do wspólnej modlitwy. Wysłuchaliśmy słów Ewangelii Świętego Łukasza przedstawionej przez uczestniczkę spotkania Panią Jolantę. Następnie ksiądz proboszcz Marceli Rabsztajn udzielił błogosławieństwa i nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem. Życzeniom, uściskom i słowom życzliwości nie było końca, co świadczy o tym jak bliscy są sobie mieszkańcy naszej gminy. Wójt Gminy Mszana w imieniu własnym oraz samorządu gminy i jednostek organizacyjnych złożył wszystkim życzenia. Dzieci i młodzież ze Szkoły w Mszanie zaprezentowały specjalnie przygotowane na tą okazję jasełka. Był też czas na zadumę i refleksje. Nie zabrakło również wspólnego, radosnego kolędowania. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali prezenty.

Czas Bożego Narodzenia niech odradza się w nas każdego dnia, by zawsze panowała w naszym życiu radość, dobroć i miłość. Święta niech upłyną w cudownej, błogosławionej atmosferze w gronie najbliższych. Pamiętajmy w tym czasie o osobach samotnych, starszych, o naszych sąsiadach. Niech atmosfera Bożego Narodzenia towarzyszy nam przez cały rok.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten wigilijny wieczór był tak wyjątkowy. Dziękujemy:

- Ks. Proboszczowy za błogosławieństwo i opłatek

- Wójtowi Gminy Mszana za wkład pozwalający zakupić paczki dla uczestników spotkania

- Radnym Gminy Mszana za uczestnictwo i za przygotowanie słodkiego prezentu

- Dyrektorowi GOKiR za refundacje produktów do wieczerzy, za udostępnienie naczyń, obrusów

- Członkom Koła Gospodyń Wiejskich w Połomi z Panią Marią Trojan na czele za czas, za serce włożone w przygotowanie smacznych dań

- Paniom Kucharkom SP w Mszanie za przygotowanie ryb

- Pani Dyrektor SP w Mszanie Dorocie Pukowiec i pracownikom za współdziałanie, za udostępnienie sali i wszelką pomoc

- Dzieciom i młodzieży za przedstawienie i pomoc

- Władzom i pracownikom obsługi Urzędu Gminy Mszana za udostępnienie samochodu, przewóz naczyń, paczek oraz wszelkie inne prace pomocowe.

Składamy serdeczne podziękowania dla sponsorów dzięki, którym możliwe było przygotowanie tegorocznego spotkania opłatkowego:

- Pani Marii Polok za obranie i podarowanie ziemniaków z własnych upraw,

- Panu Tadeuszowi Klapuch- Piekarnia i Sklep Lewiatan Mszana,

- Panu Adamowi Bugiel – Kiosk Spożywczy Mszana,

- Panu Mariuszowi Marek – Sklep Mszana i Sklep SIWA Połomia,

- Państwu Teresie i Romanowi Szermuszyn – Firmie Terom Mszana,

- Pani Grażynie Gardian – Sklep Wielobranżowy Mszana,

- Panu Jerzemu Zaremba – Piekarnia Gogołowa,

- Panu Piotrowi Soroka – Sklep Groszek Połomia


<< Październik 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Telefony:
 

tel. 32 472 00 42,

tel. 32 475 29 41

tel. kom. 783 570 750

fax. 32 475 29 42

 Ośrodek Pomocy Społecznej
w Mszanie

 

44-323 Połomia,

ul. Centralna 93

 

Godziny pracy
 

Poniedziałek: 7.30-17.00

Wtorek – Czwartek: 7.30-15.30

Piątek: 7.30-14.00