500plus

„Nic nie dane jest na zawsze pokochajmy to co dzisiaj jest” ta sentencja przyświecała nam podczas tegorocznego spotkania opłatkowego dla osób niepełnosprawnych i samotnych.

W tym roku wieczerze wigilijną spożyliśmy w Szkole Podstawowej w Mszanie wspólnie z zaproszonymi gośćmi, a także dziećmi i młodzieżą szkolną. Był to wieczór piękny i wyjątkowy dla wszystkich. Przeżyliśmy go wspólnie jak prawdziwą, rodzinną wigilię, ponieważ społeczność lokalna Gminy Mszana to jedna wielka rodzina. Ten wyjątkowy wieczór rozpoczęła Pani Mirela Ledwoń - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, która powitała wszystkich przybyłych gości. Następnie zapalono świece i przystąpiono do wspólnej modlitwy. Wysłuchaliśmy słów Ewangelii Świętego Łukasza przedstawionej przez uczestniczkę spotkania Panią Jolantę. Następnie ksiądz proboszcz Marceli Rabsztajn udzielił błogosławieństwa i nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem. Życzeniom, uściskom i słowom życzliwości nie było końca, co świadczy o tym jak bliscy są sobie mieszkańcy naszej gminy. Wójt Gminy Mszana w imieniu własnym oraz samorządu gminy i jednostek organizacyjnych złożył wszystkim życzenia. Dzieci i młodzież ze Szkoły w Mszanie zaprezentowały specjalnie przygotowane na tą okazję jasełka. Był też czas na zadumę i refleksje. Nie zabrakło również wspólnego, radosnego kolędowania. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali prezenty.

Czas Bożego Narodzenia niech odradza się w nas każdego dnia, by zawsze panowała w naszym życiu radość, dobroć i miłość. Święta niech upłyną w cudownej, błogosławionej atmosferze w gronie najbliższych. Pamiętajmy w tym czasie o osobach samotnych, starszych, o naszych sąsiadach. Niech atmosfera Bożego Narodzenia towarzyszy nam przez cały rok.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten wigilijny wieczór był tak wyjątkowy. Dziękujemy:

- Ks. Proboszczowy za błogosławieństwo i opłatek

- Wójtowi Gminy Mszana za wkład pozwalający zakupić paczki dla uczestników spotkania

- Radnym Gminy Mszana za uczestnictwo i za przygotowanie słodkiego prezentu

- Dyrektorowi GOKiR za refundacje produktów do wieczerzy, za udostępnienie naczyń, obrusów

- Członkom Koła Gospodyń Wiejskich w Połomi z Panią Marią Trojan na czele za czas, za serce włożone w przygotowanie smacznych dań

- Paniom Kucharkom SP w Mszanie za przygotowanie ryb

- Pani Dyrektor SP w Mszanie Dorocie Pukowiec i pracownikom za współdziałanie, za udostępnienie sali i wszelką pomoc

- Dzieciom i młodzieży za przedstawienie i pomoc

- Władzom i pracownikom obsługi Urzędu Gminy Mszana za udostępnienie samochodu, przewóz naczyń, paczek oraz wszelkie inne prace pomocowe.

Składamy serdeczne podziękowania dla sponsorów dzięki, którym możliwe było przygotowanie tegorocznego spotkania opłatkowego:

- Pani Marii Polok za obranie i podarowanie ziemniaków z własnych upraw,

- Panu Tadeuszowi Klapuch- Piekarnia i Sklep Lewiatan Mszana,